Abarca, Alfredo

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Atsiliepimai apie knygas:

„Įslaptinta byla“
„Moters galia“


Įslaptinta byla


Perskaičius anotacijoje apie Grishamui prilyginamą trilerį su gražia advokate, gelbstinčia psichiatrijos klinikoje įkalintą moterį, bijojau į rankas imti, galvojau, neturiu laiko, o norėsiu. Pasirodo, visai be reikalo. Visą savaitę tąsiaus su ta knyga ne tiek iš įdomumo, kiek piktdžiugiškai norėdama sužinoti, kaip autoriui pavyks užrišti tą baltais siūlais siūtą istoriją. Grishamui ta knyga artima tik tuo, kad šis dėstydamas teisinius dalykus kartais sugeba būti neįdomus. Abarka buvo visą laiką neįdomus, nors apie teisę, ko gero, nenusimano geriau už mane. Iš Ispanijos kilusiam rašytojui artimesnės muilo operos. Jetau, koks detalus rūbų aprašymas, herojės darbštumas, o jau sekso scenos... Negaliu patikėti, kad visą perskaičiau. Bet buvo linksma, ypač kai baigiant bandžiau sukurti savo pabaigą, visaip dvasinau idealiąją advokatę.

/Aimma, 2008 rugsėjis/

 

Vargais negalais pabaigiau... Nepatiko. Su Grisham lyginti šios knygos tikrai neverta. Mano skoniui pagrindinė veikėja buvo per daug graži ir per dažnai užsiiminėjo seksu. Neįtikinama knyga, per daug panaši į „muilo operą“.

/SOFIJA5, 2008 rugsėjis/


Skaičiau prieš gerą pusmetį per atostogas. Smagus, lengvas pasiskaitymas.

/zose61, 2009 vasaris/

 

Man labai panašu buvo į Grishamo stilių – apie teismus, bylas. Kadangi man Grishamas jau pabodęs, tai ir „Įslaptinta byla“ negaliu pasakyt, kad būtų ypač sužavėjus. Bet šiaip susiskaitė visai neblogai.

/saintlina, 2009 vasaris/

 

Nepasakyčiau, kad kažkas ypatingo, bet skaitosi visai smagiai. Kai kurie personažai ypač spalvingi. Įdomu, kaip toliau ten visą istoriją išsuks. O savo tematika kažkuo primena Grishamo „Testamentą“.

/Dolitlė, 2009 vasaris/

 

Grishamas + meksikiečių serialai.

/SOFIJA5, 2009 vasaris/

 

Aš pasivaržiau parašyti, kad „Įslaptinta byla“ man priminė meksikietišką serialą. Nusprendžiau, kad pagal vieną knygą, ir įvertinus vertimo paklaidą, negaliu labai griežtai išsireikšti. Ir su Grishamu panašumas tai tik nebent pačiame siužete. Man šie du autoriai visiškai nepanašūs. Tiesa, Grishamą skaičiau tik angliškai...

/zose61, 2009 vasaris/

 

Aš tik todėl tos knygos nenumečiau, kad norėjau sužinoti, kaip pavyks užbaigti tą baltais siūlais siūtą istoriją. Praėjusiais metais buvau parašius ilgiausią piktą atsiliepimą. Jau esu senokai pastebėjus, kad jeigu autorius detaliai ir su pasigerėjimu aprašinėja herojės apatinius bei sekso scenas, nieko rimtesnio iš tokio detektyvo gali nesitikėti.

/Aimma, 2009 vasaris/

 

Labai pritariu tokiam [SOFIJA5 pateiktam] A. Abarcos knygos apibūdinimui. Dabar kaip tik skaitau tas meksikietiško serialo scenas. Oi, kaip linksma!

[...]

Būtent. Sutinku [su Zose61]. Grishamas rimtesnis, labiau gilinasi ir atskleidžia į teisinės sistemos ypatumus ir pan. A. Abarca žymiai paprastesnis ir, kaip jau buvo minėta, „muiliškesnis“.

/Dolitlė, 2009 vasaris/


Mano nuomonė - lengva knygutė, aprašyme suintriguoja, tačiau skaitant tos intrigos, nežinomybės nelabai radau. Jei pasiimti iš bibliotekos ar pasiskolinti tai nėra pats blogiausias variantas, tačiau perkant tikrai yra vertingesnių ir įdomių.

/kirbiziuke, 2009 rugpjūtis/

 

Tikrai labai įtraukianti knyga ir Abarca yra mano šių metų rašytojų atradimas. Persiskaitė labai greitai, nes negalėjau padėti knygos į šalį. Šioj vietoj mūsų nuomonės nesutapo. Ieškosiu bibliotekoj dar ką nors jo paskaityti.

Bet žiūriu,kad tik man vienai patiko.

/Darling, 2009 rugpjūtis/

 

Šiuo atveju pritariu Kirbiziukei. "Įslaptintą bylą""sugraužiau" greitai ir smagiai. Skaičiau ir laukiau "kažko tokio", ypatingo posūkio, bet taip ir nesulaukiau.

/Dolitlė, 2009 rugpjūtis/

Moters galia


„Moters galia“ tai toks trileriukas. Siužetas trumpai: atostogų metu nužudomas Marselos (apie ją ir bus knyga) vyras. Po jo mirties paaiškėja, kad jis toli gražu šventasis nebuvo – kitos moterys, nešvarūs pinigai. Visoje toje painiavoje ir reikės Marselai susigaudyt.
Vienužo, pirkt tikrai nėr dėl ko, nieko čia stebuklingo nėra. O ir paskolint galiu.

/marakeš, 2009 vasaris/


Bandau atrasti kantrybės ir pabaigti „Moters galią“ - tikrai neįsivaizdavau, kad tai vyriškasis J. McNaught ir dar silpnai suprantantis moteriškąją psichologiją. Nepatikėjau juo nuo pat pirmo herojės rytinio pasižiūrėjimo į veidrodį. Visiškai patenkinta? Savo formom ir išvaizda? Sekso scenos lyg iš suaugusių kanalo. Ten "jos" ypač aktyvios...

/martux, 2011 gegužė/