Abrams, Douglas Carlton

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Prarastas Don Žuano dienoraštis

 

Keletą skyrelių teperskaičiau, kol kas – patinka. Primena tuos laikus, kai paauglystėje „D'Artanjaną“ skaičiau.

[…]

Beje, o besižavinčiom paaugliška lektūra nuoširdžiai rekomenduoju […]. Esama jame lašelio erotikos (na, bet tokios nekaltos ir romantiškos), daug špagų, gaudynių ir slėpynių su kaukėmis, inkvizicija, žirgais, pūstais damų sijonais ir kilniais riteriais... Įpratus prie kitokios literatūros ir paėmus tą romaną kaip suaugusiųjų, kažkaip norisi savaime ieškoti gilesnės prasmės, dar ko nors, bet jau bebaigdama galiu konstatuoti: Diuma ir Main Rido laikus menanti stilistika, nors ir parašyta jau šiuolaikinio autoriaus. Lengvas, romantiškas pasiskaitymas prieš miegą

[…]

Lengvu nuotykių romanu virtusi visiems žinoma klasikinė Don Žuano istorija. Jei ne žiupsnelis erotikos, pavadinčiau paauglišku romanu. Nors, aišku, dabartiniams paaugliams šis erotikos prieskonis gali pasirodyti ir prėskas. O tuo metu, kai aš paauglė buvau, romanas tikriausiai būtų pelnęs „Erškėčių paukščiams“ prilygstančią šlovę. Daug nuotykių, viską nugalinti meilė, numanoma happy endas. Viskas eitųsi neblogai, bet romanui teparašyčiau vidutinį 8. Pasigedau minties vingrumo ir stiliaus grakštumo – kokios savitesnės manieros. Bet šiaip tikrai paskaityti buvo verta.

/Salsa, 2008 gruodis, 2009 sausis/

 

Perskaičiau su malonumu, labai patiko, buvo įdomu skaityti, tiek išgyvenimų… Rekomenduoju.

/Camea, 2009 sausis/


Perskaičiau greitai ir lengvai, maloni skaitymui knyga.

/MajaLi, 2009 liepa/


Dar perskaičiau lengvo turinio „Prarastas Don Žuano dienoraštis“, bet čia taip aišku, kad ką ir pasakoti... Nebent tai, kad leidėjai dar kartą parodė savo ciniškumą ir iš plonos knygelės sukurpė storą "enciklopediją" už atitinkamą kainą.

/Subjektyvi, 2010 birželis/