Čekuolis, Algimantas

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Atsiliepimai apie knygas:

"Pokalbiai su Algimatu Čekuoliu"

"Staigmenos ir kiti žinomi dalykai"
Pokalbiai su Algimantu Čekuoliu

 

Čekuolio pokalbiai traukia kaip smala. Skaitau ir atrodo jo balsą, intonaciją girdžiu.

[...] Knyga labai patiko, kaip ir jo laidos. Tikrai įdomi, informatyvi, lengvai skaitosi, trumpi tekstai duodantys naudos, kad apie daug ką gali sužinoti, praplėsti žinias akiratį.

/Pajauta, 2009 kovas/

 

Nuostabi knyga. Skaitau ir atrodo vis girdžiu jo balsą. Tokia gyva kalba, įdomūs faktai, bet pateikti taip prieinamai ir su tokiu švelniu jumoru, kad tik ir norisi cituoti ir cituoti. Jau namuose baigiu visiems atsibosti su savo ištraukomis, bet vos ne kasdien sakau: palaukit, aš dar vieną įdomų dalyką paskaitysiu.

/Nileta, 2009 balandis/


Čekuolis - žavingas kaip visada, su malonumu skaičiau jo straipsnius.

/alma1224, 2009 liepa/
Staigmenos ir kiti žinomi dalykai

 

Šiandien lėktuvuose ir oro uostuose pusiau suskaičiau ka tik įsigytą Čekuolio "Staigmenos ir kiti žinomi dalykai". Patinka man jo minčių reiškimo būdas: elegantiškas, lengvai pašaipus, racionalus, lakoniškas... Ir minčių jis turi įdomių, ir pasakoti moka. Įdomu skaityti.

/Jurzole, 2010 rugpjūtis/

 

Man ši Čekuolio knyga liko nuograuža kaip tik dėl prasto stiliaus ir kažkuo nepriimtino kalbėjmo būdo.

/gintarelia, 2010 rugpjūtis/

 

Vakar pradėjau, o šiandien jau ir pabaigiau. Tiek ten to ir skaitymo - porai vakarų. Stilius gal ir prastas, kaip pažiūrėsi - ne literatūrinis, o toks daugiau šnekamasis, kasdieniškas. Bet man visai tiko - skaičiau ir tarsi girdėjau Čekuolio balsą, jo intonacijas. Kartais tik gal kiek kliuvo teksto struktūra, tiksliau, jo neišbaigtumas - vėlgi kaip gyvame pokalbyje, šokinėjama nuo minties prie minties, o norėtųsi gal daugiau nuoseklumo, gilesnės analizės. Ir šiaip likau nelabai supratusi, koks šios knygos sudarymo principas - ar į ją surinkti jau anksčiau skelbti straipsniai, ar jie specialiai šiai knygai sukurti. Nes rinkinys gavosi tikrai labai margas, ne tik temų, bet ir vertingumo, gilumo, netgi įdomumo prasme. Kai kurie straipsniai, ypač politinėmis ir ekonominėmis temomis, man labai patiko ir sudomino (nors nebūtinai įtikino), kiti gi pasirodė įdėti tik tam, kad dar kelis knygos puslapius užpildytų. Šiaip man visai patiko ši nestora knygelė, gal todėl, kad Čekuolį išvis mėgstu, man patinka jo neįkyri, savo nuomonės per daug neperšanti pasakojimo maniera ir žaismingas, tik retkarčiais į pamokantį nukrypstantis tonas. Pirkti šios knygos nesiūlyčiau, nes išliekamosios vertės joje neįžvelgiu (na nebent po kažkiek metų gal bus įdomu patikrinti vieną ar kitą politinę ar ekonominę įžvalgą), bet paskaityti, sakyčiau, verta, nors per daug rimtai priimti gal nereikėtų. Tiesiog tokia vienadienė, bet visai įdomi publicistika - ir keletas staigmenų tarp įvairių žinomų dalykų...

/Jurzole, 2010 rugpjūtis/

 

Kalba knygos paprasta, šnekamoji, lyg Čekuolį girdėčiau. Ir straipsniai įvairaus lygio, bet man patinka, kaip ir pats Čekuolis. Aš vakarais po straipsniuką prieš miegą vis paskaitau.

/SOFIJA5, 2010 rugpjūtis/


Tikrai neturi išliekamosios vertės, bet visai malonu paskaitinėt šį bei tą. Stilius jo vis tiek mielas.

/svetima, 2010 rugpjūtis/