Kinderis, Dainius

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail


Atgal į Afriką


“Atgal į Afriką” tai kasdien tąsausi į darbą ir iš darbo, ir autobuse skaitau. Tai kai važiuoju autobusu įsivaizduoju, kad keliauju su Kinderiu po Afriką. Šiuo metu "randuosi" ties pusiauju Gabone. Varginga, nualinta, skurdi ta Afrika, kamuojama nepriteklių. Didžiausias turtas ten vanduo, nes nežinia kada kur rasi jo.

[…]

Su “Mama Afrika”, tai nelabai yra ką lyginti, jau dabar matau.
Kažkaip skaitau, ir vis pagaunu save galvojant, kad apie pačių šalių gyventojus mažokai pateikta informacijos. Daugiausiai kaip važiavo, kokiais keliais, kaip ėjo vizų, kaip stabdė mašinas, kaip ir per kiek laiko statė palapines , kaip užmigo, neužmigo, kaip dirba pasieniečiai pasienio postuose.
Žodžiu, per mažai skirta kiekvienai šaliai, kaip man norėtųsi, kad būtų daugiau apie jų papročius, gyvenimo būdą, bet ką padarysi, autorius juk kai kurias tik pravažiavo ilgai neužsibūdamas, pav. Nigerija (dėl pavojingumo).
Šiaip skaitosi lengvai, yra ten šiek tiek įdomios tos informacijos, tik kalba truputi skurdoka, rašymo stilius paprastas, nes tai daugiau sausoki, gal sakyčiau, kelionių atsiminimai ar apybraižos ir tiek. Negaliu sakyti, kad jau visai neįdomi, įdomi, bet ne super.Kaip bebūtų, vistiek apie tokias egzotiškas skurdžias šalis sužinai kažką naujo.

[...]

Patiko, bet ne super. Tikėjausi daugiau. Šiaip aš mėgstu skaityti knygas apie keliones, bet šioje man norėjosi kažko daugiau.

/Pajauta, 2008 liepa/

 

O šiandien pradėjau Kinderio "Atgal į Afriką",tai šiuo metu keliauju po Maroką. Man ji patiks,nes aš tarp knygų dar mėgstu skaityti visus kelionių žurnalus,tai jaučiuosi,kad skaitau vieną labai ilgą straipsnį apie kelionės nuotykius. Bet aišku literatūrine prasme tai 0...

[...]

Patinka, bet reikia skaityti su pertraukom, nes nusibosta.

[...]

Pabaigiau, bendras įspūdis - patiko. Gan sausokas pasakojimas, net pertraukėlę dariau, bet vis tiek tie kraštai mane žavi ir vilioja, todėl ir knyga patiko...

/Darling, 2008 liepa/