Bergman, Ingmar

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Atsiliepimai apie knygas:

„Scenos iš vedybinio gyvenimo. Sarabanda“

„Neištikimoji“

„Intymūs pokalbiai“

Fani ir Aleksandras


 

 

Scenos iš vedybinio gyvenimo. Sarabanda


Labai rekomenduoju – nagrinėjama visa paletė tipiškų (tikriausiai) tarpusavio santykių problemų, su kuriomis susiduria, mano įsivaizdavimu, kiekviena sutuoktinių pora.

/*saulėgrąža*, 2009 sausis/ 

 

Neištikimoji


Buvo dar diskusija apie vyrus rašytojus, aprašančius moterų išgyvenimus ir pan., tai prisiminiau I. Bergmaną - manau, jis tikrai gerai sugebėjo aprašyti moterų pasaulį. "Neištikimoji" man viena geriausių knygų apskritai.

[...]

Man I. Bergman vienas pačiausių, ypač „Neištikimoji“... labai asmeniškai sureaguoju, vedybinių krizių metu pavojinga skaityt – galiu per daug sau prisitaikyt.
/madrugada, 2009 sausis/Intymūs pokalbiai


Neturiu net ką pasakyti, įspūdžio nepaliko, skaityti galima, bet nebūtina. Kita jo knyga, „Scenos iš vedybinio gyvenimo“, man pasirodė ryškesnė, geresnė, skaičiau seniai, bet ir dabar įspūdis išlikęs. O šita nebloga, bet kažko trūksta, iš tikrųjų labai teisingai apibūdinta „keistas švedų romanas“.

/ievule, 2008 rugsėjis/
Fani ir Aleksandras

 

Nieko, patiko. Joje Bergmanas taikliai ir tiksliai pavaizdavo pagrindinių veikėjų (Fani, Aleksandro ir Helenos ) psichologinį pragarą, kokį pasak L.Donskio gali sukurti tik „ramūs, civilizuoti, modernūs ir išoriškai net labai padorūs žmonės“.
Dabar dar reiks ir filmą pažiūrėti.Įdomu bus palyginti.

/Pajauta, 2009 liepa/