Juknaitė, Vanda

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Nuomonės apie rašytoją:

 

Niūru, slegia, visiškai neintriguoja, nerandu nė kruopelytės ko nors savo, atpažįstamo jos herojuose. Tiesiog pati nuotaika taip prislegia, kad nematau prasmės skaityti ir save užkrauti tomis mazochistinėmis nuotaikomis.

Aišku, daugiausiai galiu remtis „Stiklo šalim“, kurią vienintelę esu skaičiusi. Taip poetiškai pasakysiu: jos tekste esama tik stiklo šaltumo, ir nė kruopelytės stiklo grakštumo, tegul ir atšiauraus.

/Salsa, 2009 sausis/

Tariamas iš tamsos


Skaičiau ir labai patiko. Knyga žaibiškai "suskaitoma", nes visi tekstai su skirtingų likimų vaikais, kaip dialogai..neilgi, bet labai "taiklūs". Nenoriu per daug atskleisti, bet nustebino kiek daug yra vaikuose, kaip jie sugeba įžvelgtį ir nusakyti gyvenimo, reikšinių prasmę, ko dažnai nesugeba net suaugę.

/Rasma, 2009 vasaris/


Knygoje pateikti autorės pokalbiai su išskirtinių likimų vaikais (nusikaltę, akli, kurti ir pan.). Sunku pasakyti, ar patiko, ar ne.... sakyčiau savotiškas jausmas apėmė perskaičius. Vaikai kartais pasako tokių frazių, kad net nesitiki, apmąsto situacijas taip, kaip suaugusieji. Turbūt kartais net nepagalvoji, kiek vaikai giliai galvoja, nes retai kada užduodi tokius tarkim nevaikiškus klausimus.

/Minciukas, 2010 vasaris/