Beigbeder, Frederic

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Nuomonės apie rašytoją:


Beigbederis pasirodė labai žavus ir įdomus, kaip jau minėjau, tiek žavus, kad vieną jo knygą skaitysiu antrą kartą, o tokią garbę suteikiu itin retiems egzemplioriams.

/Salsa, 2009 sausis/

Čia gal dauguma Beigbederio gerbėjos, bet aš turiu prisipažinti, kad man šis plevėsa labai neįtiko. Jo skaitymas man laiko švaistymas, kaip ir jo gyvenimo būdas. Bet gal jūs turit daugiau laiko.

/balta, 2009 sausis/

 

 
 

Atsiliepimai apie knygas:

 „Meilė trunka trejus metus“

„14,99 €“

„Trenkto jaunuolio memuarai“

„Gelbėkit, atsiprašau“

Windows on the World

Nouvelles sous ecstasy

"Vacances dans le coma"

 


 

Meilė trunka trejus metus

 

Prisipažįstu, žinau šį autorių iš daugelio TV laidų, kuriose jis pasižymėjęs kaip latras, mergišius ir įvairių vakarėlių lankytojas, jog niekada nepasiryžau nusipirkti jo knygų prancūziškai, tačiau ši man pasirodė tokia įžvalgi savo pikantiškai gyvenimiškais pastebėjimais (vis labiau suprantamesniais su amžiumi), kurių pilna kiekviename skyriuje, kad tikrai įsigysiu ir kitų...

Pvz.:
„Pasakos būna tik pasakose. O tiesa nuvilia. Tiesa visada nuvilia, todėl visi ir meluoja.“
„Kodėl skiriantis niekas nedalyvauja? Per vestuves buvau apsuptas draugų. Bet skyrybų dieną esu baisiai vienišas... Kur jie, mano artimieji, vestuvių dieną kimšę pyragaičius, o dabar mane ignoruojantys, nors turėtų būti atvirkščiai – reikėtų visada tuoktis tyliai, o skirtis palaikomam draugų?“
„Iš ko supranti, kad esi senas? Ogi iš to, kad atsipeikėti po išgertuvių tau reikia trijų dienų. Iš to, kad nepavyksta visi bandymai nusižudyti. Iš to, kad esi lyg džiaugsmo gesintuvas, kai sutinki jaunesnius už save. Jų entuziazmas nervina, jų iliuzijos – vargina. Esi senas, jei vakar 1976-aisiais gimusiai panelei pasakei: „76? Pamenu, tais metais buvo didžiulė sausra“.“

...ir dar daug kitų citatų, kuriomis prasideda ar pasibaigia kiekvienas skyrelis.

Nerekomenduoju jauniems ir ką tik susituokusiems.

/tutele, 2009 sausis/

 

Skaičiau šitą knygą. Ir galiu pasakyti, kad pavadinimas iš dalies klaidina. Verta ją paskaityti.

/zis, 2009 sausis/

 

Visiškai sutinku. Juolab niekas juk neverčia visiškai sutikti su autoriaus nuomone. Man pačiai knyga patiko savo stiliumi, įdomus jo požiūris, daug akivaizdžių tiesų pateikta žaismingai, su saikingu ciniškumo prieskonių.

/Salsa, 2009 sausis/


Žinot, patiko. Ir "14 su kapeikom". Beigbeder 'io kol kas daugiau niekas į nagus nepakliuvo (atrodo?), bet štai šitoji, apie meilę, labai mane įtikino. Jis rašytojas, nu rimtai. Nelaimingasis.
Biškį apkrėstas tuo, kuo juo ten - metroseksualumu ar tiesiog etikečių virusu... Kažkokiostenbaltoskelnės prie kitokiųkažkokiųtenjuodųbatų ir dar trečiokiųjuodųmarškinių... Bet jis tikrai rašytojas. Juk ne visi rašo, ar ne? Turiu galvoj - ne visi tie, kurie aiškiai žino, ką REIŠKIA visos tos markės.

/anė, 2009 gegužė/


Man šita - viena iš prasčiausių skaitytų knygų, įžeisto nesubrendusio savimylos skundas.

/bulkute, 2010 kovas/

 

 

14.99

 


Beigbeder esu skaičiusi 2 knygas – „Meilė trunka trejus metus“ ir „14.99“. Pirmoji patiko, o antroji – LABAI PATIKO. Taigi ją pasilikau savo knygų lentynoje, tai yra ta knyga, kurią būtinai skaitysiu antrą kartą.

Beje, patiko net ne jos turinys, o visos tos pastabos apie reklamą. Kai kurios tiesos gal ir žinomos, bet kai jos įvilktos į šmaikščiai elegantiškai plevėsišką Beigbederio stilių – tampa puikiu patiekalu.

/Salsa, 2009 sausis/

 

Idėjos geros, tik autoriui kiek pritrūko „kvapo“ normalią pabaigą parašyti. Seniai jau skaičiau, bet „Lieknučio“ reklamą iki šiol prisimenu.

/Helianta, 2009 sausis/

 

Kai dar mokiausi kolegijoje, skaičiau „14,99 Eur“. Žiūrint iš marketingo pozicijų, man ši knyga buvo įdomi. Bet apie patį Beigbederį susidariau neigiamą nuomonę. Nepatiko jo požiūris tam tikrais klausimais, požiūris į moterį ir pan.

/agnuzeb, 2009 sausis/  

Trenkto jaunuolio memuarai

 

Mama pritrūko knygų, tai šitos jai nedaviau. Tipo, puoselėju mamos skonį, saugau nuo vienadienio popso. Bet pliusas tai, kad autorius ne iškrypėlis.

/Savūnė, 2008 rugpjūtis/


Jauno paryžiečio nuotykiai, plona knygelė, greit perskaičiau, bet didelio įspūdžio nepadarė.
/alma1224, 2009 lapkritis/

 

 

 

Gelbėkit, atsiprašau

 

Koks knygos pavadinimas, tokius ir jausmus sukėlė mėginimas ją skaityti. Pirmuosius 10–15 psl. perskaičiau sąžiningai, toliau pavarčiau ir žvilgtelėjau į pabaigą. To ir užteko. Retai taip darau, bet mečiau šalin. Nesinori skaityti sapalionių apie mados industriją, manekenių paieškas ir „štampavimą“, pasaulio libido aktualijas ir plastikos chirurgijos pasiekimus. O pabaigoj tikriausiai dar būtų tekę atkentėti kažkokią seilingą meilę, čečėnų mafiją ir sūnaus palaidūno atgailas cerkvėje. A, tiesa, dar sužinojau, kad ne tik meilė, bet ir grožis trunka trejus metus.

/Shusha, 2009 sausis/
Windows on the World


Tikrai smagiai skaitau visas drąsias minteles apie amerikietiškąjį meną ir literatūrą.

[…]

Baigiau "Windows on the World". Nelabai... Ciniška vienadienė knyga. Katastrofa be pasriūbavimų. Skaitydama apie išsilydžiusias konstrukcijas, mintyse vis kilnojau iš atminties neseniai skaitytą straipsnį, kad jos buvo jau iš anksto pažeistos, o ne išsilydė nuo karščio. Nors... Gal dabar jau ne taip svarbu...
Prieš tai skačiau jo vienintelę gerąją (man)"Meilė trunka trejus metus", kurią tikrai gerbiu. O ši...
Beje, knygoje radau tokį analogišką sakinį: "Šiame naujajame pasaulyje meilė truko ilgų ilgiausiai trejus metus". Na, kam jis taip, a? Jau juk rašė kartą apie tą patį.

/martux, 2009 liepa/


Nouvelles sous ecstasy


Lietuviškai ši knyga kol kas neišleista. Novelių, parašytų „pavartojus ekstazi“, rinkinukas. Kai kurios novelės ir yra apie ekstazi vartojimą ir to keliamus pojūčius (tiesa, įvade ir ant viršelio rašytojas įspėja, kad ekstazi pavojingas, jis pats jau jo nebevartoja ir niekam nepataria to daryti). Kaip ir kituose Beigbeder kūriniuose, nemažai sekso, kai kurios novelės turėtų būti su paryškintu "S" ženklu. Novelės trumputės, vos kelių puslapių. Vieną skaičiau net du kartus, nes jos pabaiga buvo labai netikėta.
Žodžiu, "Nouvelles sous ecstasy" - tipinis atpažįstamas Beigbeder.
/Helianta, 2011 sausis/
Vacances dans le coma

(Atostogos komoje)

 

Tai ankstyvoji Beigbeder kūryba, antrasis jo romanas. Aprašomas vienas vakaras/naktis/paryčiai, naujo naktinio klubo atidarymas Paryžiuje. Skyriai - pagal valandas, nuo 19val. iki 7val. ryto. Skyriai pradedami gan pretenzingomis citatomis, pvz., J.L. Borges ("Naktis yra ilga vieniša šventė"), F.S. Fitzgerald ("Tamsioje sielos naktyje visada yra trečia valanda ryto"). Tipiškas Beigbeder pasaulis - naktinis klubas, DJ, narkotikai, daug daug alkoholio, girtos/apsvaigę pseudofilosofijos, nuobodulys, nesižinojimas, ką veikti, paieškos - lyg ir sekso, lyg ir meilės (nors ne visai tam tinkama aplinka). Netrūksta (savi)ironijos, pašaipios tokio gyvenimo būdo kritikos. Pvz., į naktinio klubo atidarymą atėjusi garsi pora savireklamos tikslais atsineša ir savo kelių mėnesių kūdikį.

/Helianta, 2011 rugpjūtis/