Blixen, Karen

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail


Atsiliepimai apie knygas:

„Iš Afrikos“

„Lemties anekdotai“


 

Iš Afrikos„Iš Afrikos“ (kaip ir jos apsakymai) – viena nuostabiausių ir įspūdingiausių knygų. O apie filmą galiu pasakyti tik tiek: čia vienas iš tų atvejų, kai knyga ir ekranizacija – lygiavertės. Abu įspūdingi kūriniai, skaityti/žiūrėti ne kartą.

/Dolitlė, 2008 rugpjūtis/

 

Kiek esu skaičiusi knygas apie Afriką, tai jos visos skirtingos. Ši knyga išsiskiria nuostabiai aprašomais gamtos vaizdais, nu labai vaizdinga autorės kalba, norėjosi vis sugrįžti prie kai kurių vietų. Bet norėjosi jos knygoj daugiau nuoseklumo. Ten aprašomas jos gyvenimas Afrikoj, bet įvairiais periodais, išmėtyti laikotarpiai. Aišku, turbūt dauguma jūsų šią knygą jau skaitėt, nes jau išleista senokai... Bet tokią knygą būtinai reikia perskaityti.

/Darling, 2008 lapkritis/


Įdomi knyga pažintine prasme. Autorė gana sentimentaliai aprašo kaip kurių Afrikos genčių gyvenimo būdą, papročius, tarpusavio santykius. Fantastiškam Afrikos peizaže, tarsi paralelinėj realybėj, gimtsta tragiška meilės istorija. Jokio action, tik santūrūs, aristokratiški jausmai, nostalgija ir neišsipildžiusių vilčių ilgesys. Graži, romantizuota, idealizuota knyga.

/klopedija, 2009 birželis/

 

 


Lemties anekdotai

Šie apsakymai – tikri šedevriukai. Gal matei filmą pagal jos apsakymą „Babetės puota“? Liuks ir filmas, ir apsakymas.

/Dolitlė, 2008 rugpjūtis/