Bourin, Jeanne

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail


Išmintingoji Eloiza

 

Meilės romanų mėgėjoms turėtų patikti „Išmintingoji Eloiza“. Knyga apie moterį, kuri it liepsnojantis deglas nušvietė gūdžią viduramžių tamsą, meilę sugebėjo paversti aistra, beribį atsidavimą mylimam vyrui – kilniais darbais, o savo ir Abelaro gyvenimą – nemirštančia legenda (čia kažką cituoju).

Skaičiau aną vasarą. Net man, feministei ir meilės romanų nekentėjai, nepripažįstančiai pasiaukojančios meilės vyrui, patiko.

[...]

Rekomenduočiau visoms romantikos mėgėjoms.

[...]

Beje, “Išmintingoji Eloiza” - labai erotiškas romanas. Tskant, "aukšta praba”.

/klopedija, 2008 liepa, spalis, lapkritis/


Dalinai perskaityta ir likusi pagulėti kaip nuograuža, kol aš išalksiu ir teiksiuosi ją užbaigti. Kol kas aš be komentarų dėl jos, nes manau, kad dar gali man ir patikti, paprasčiausiai ne to norėjosi tuo metu, traukė labiau detektyvinė istorija kokia nors, o supratusi, kad šioje knygoje jos nerasiu, atidėjau vėlesniam skaitymui. Norėjosi nors kažkiek veiksmo, gaudyt mintyse ir spėlioti nusikaltėlius ir tingėjosi skaityti gražia kalba parašytas meilės istorijas, per lėta ir neįdomu man pasirodė...

/luiziana, 2009 balandis/


Niekaip neprisiverčiau susižavėt ta nežemiška meile. Gal, kad man, žemės kirminui, nelemta tokios patirti (na ir ačiū Dievui), tai ir suprast sunku, bet man Abeliaras taip ir liko - egoistas, o Eloiza- nuolanki višta. Net jei užmėtysit…

/Shusha, 2009 rugpjūtis/

 

Tada žmonės mylėjo ir jausmus reiškė vienaip, dabar kitaip; tada tokia meilė buvo didinga, garbinga, dvasinga ir kitokia "-inga", apie tokius jausmus lig šiol sklinda legendos, nors bala žino, kiek jose tiesos. Dabar tai atrodytų kvaila. Todėl telieka pasigėrėti pasaka. Pasakos juk dažniausiai būna gražios. Ar ne?

Šiaip jau aš nematau nieko juokingo Eloizos ir Abeliaro istorijoje. Skaitant tokius kūrinius visuomet reiktų pamąstyt apie laikmetį: moteris tebuvo politinių ir ekonominių sandėrių įrankis. Ir daugiau niekas.

/klopedija, 2009 rugpjūtis/