Durrell, Lawrence

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Aleksandrijos kvartetas


Kvartetą sudaro 4 romanai: „Džastina“, „Baltazaras“, „Montolivas“ ir „Klėja“. Būtent tokia tvarka reiktų juos skaityti. Nors eiliškumas ne taip ir svarbu. Pasakojimas vyksta tarpukariu, Egipte, Aleksandrijoje, kur susirinkę ir bendrauja įvairaus plauko bohema: gyvenimo po pasaulį blaškomi intelektualai, literatai, diplomatai, vietos turtuoliai, kabare šokėjos ir kt. Kiekvienas romanas pasakojamas vis kito veikėjo vardu, todėl sulig kiekvienu romanu keičiasi bendras vaizdas - kinta veikėjų charakteriai, įvykiai pasakojami iš kito kampo, kartais įgauna visai priešingą prasmę, neretai viskas verčiasi aukštyn kojom. Įspūdinga. Bent jau man. Intelektuali knyga. Snobams.

/Alexia, 2011 vasaris/


Pasiėmiau "Aleksandrijos kvarteto" pirmą dalį, įdomu, tik reikia laiko prisėsti. Aleksandijos atmosfera tokia, hm, išskirtinė, karštis, jūra, šiukšlynėliai ir santykiai santykiai...

[...]

Knyga apie žmones, santykius, meilės trikampius ir keturkampius, vienatvę ir miestą, kuriame viskas vyksta – Aleksandrija. Lėta, sudėtinga. Priminė ”Dangaus prieglobstį”. Kažkokius apmąstymus bandysiu traukti, kai perskaitysiu visas keturias knygas, tik laiko ir susikaupimo joms reikia daugiau nei įprastai.

/madrugada, 2011 vasaris, kovas/