Wodehouse, P.G.

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Atsiliepimai apie knygas:

"Right Ho, Jeeves"

"The Code of the Woosters"
Right Ho, Jeeves

Wodehouse - anglų rašytojas, labiausiai žinomas savo humoristine "Jeeves and Wooster" serija (XX a. pradžioje - viduryje prirašė keliolika romanų ir apsakymų rinkinių). Pasakotojas - naivokas ir truputį plevėsa aristokratas, turintis super protingą liokajų, nuolat padedantį tam aristokratui ir jo draugams išspręsti visokias gyvenimiškas problemas. Žodžiu, tokia kaip ir situacijų komedija.
Anglijoje 1990-aisiais buvo sukurtas TV serialas pagal Wodehouse knygas. Wooster vaidino Hugh Laurie ('daktaras Hausas'), o Jeeves - Stephen Fry (pats tinkamiausias tokiai rolei).
Skaitau ir mėgaujuosi kalba - jau vien dėl liokaujaus Jeeves sakinių verta būtų šią seriją skaityti. Suprantančioms angliškai: vietoj to, kad pasakytų "Žinau, nes jis man tai pasakė", Jeeves sako: "I am in a position to explain that, sir. Mr Fink-Nottle confided to me his motive in visiting the metropolis". Arba vietoj "jis norėjo būtent su manimi pasikalbėti: "It was I with whom he was desirous of establishing communication, sir". Tikras angliškas malonumas.

/Helianta, 2011 sausis/

 

Ooooo, kaip aš myliu šitas serijas - ir knyginę, ir televizinę... Stephen Fry - tikrai tobulas Jeeves, kitokio nei neįsivaizduoju, ir tie komplikuoti kalbiniai viražai jam labai puikiai gaunasi. O kai pradėjau žiūrėti Dr House serialą, tai man labai sunku buvo priprasti prie Hugh Laurie tokiam rimtam vaidmeny - vis lindo į galvą Bertie Wooster...

/Jurzole, 2011 sausis/
The Code of the Woosters


Tai penktoji mano perskaityta Wodehouse knyga iš serijos apie naivoką geranorišką aristokratą Wooster ir jo intelektualųjį liokajų Jeeves. Tikras anglų literatūros (ir kalbos) 'saldainiukas', kurį verta skaityti vien dėl Jeeves manieringos kalbos, pvz., "Might I venture to enquire if it is your intention to endevour to carry out Mrs Travers's wishes?"
Gera žinoti, kad šią seriją sudaro apie tuziną knygų, tai dar nemažai malonumo manęs laukia.
/Helianta, 2011 birželis/