Reynolds, John Lawrence

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Šešėlių žmonės

"Žiaurumo kupina žmogaus širdis,
Pavydo perkreiptas jo veidas.
Tik siaubą kelia atvaizdas tasai
Slaptumu prisidengęs."

(William Blake)

Tai negrožinės literatūros kūrinys, bet ne ką mažiau įdomus ir įtraukiantis. Šioje knygoje pasakojama apie kai kurias slaptąsias organizacijas: asasinus; tamplierius, iliuminantus ir masonus; siono vienuolyną; druidus ir gnostikus; kabalos sekėjus; rozenkreicerius; triadas; mafiją ir cosa nostra; jakudzą; wicca; 'kaukolė ir kaulai' organizaciją.

Pagal savo apimtį ir turinį - tai pažintinis kūrinys, kuris tik supažindina su šių organizacijų įkūrimu, jų skelbiamomis tiesomis ir jų gyvavimu ir veikla, apie kai kurių šių organizacijų narių gyvenimus.
Labai glaustai, konkrečiai ir aiškiai yra išdėstoma visa esmė, o tiksliau tiek tos esmės, kiek yra žinoma, nes vis tik slaptos organizacijos nebūtų slaptos, jei visi viską apie jas žinotų.
Nors aš šia tema domiuosi jau senokai, bet vis tik šioje knygoje radau nemažai faktų, kurie man buvo nežinomi ir netikėti.
Patiko autoriaus dėstymo stilius, pateikimas. Nebuvo jaučiamas pritarimas kokioms nors mintims ar pasmerkimas, tiesiog faktai.
Pabaigoje autorius bando išsiaiškinti, kodėl vis tik kūrėsi tokios organizacijos ir kodėl žmones taip masina ta nežinomybės skraistė, kuri dengia jų veiklą. Kodėl tiek daug žmonių jomis domisi ir nori patekti į jas...
„Kuo daugiau žinai arba dediesi žinąs, tuo galingesnis esi. Visai nesvarbu, ar faktai teisingi.
Prisimink, svarbiausia - manipuliuoti paslaptį.“
Umberto Eco
Ką labai sėkmingai ir daro tos organizacijos. Taip pat yra pateikiama informacijos, kur dabartiniu metu yra paplitusi kai kurių slaptų organizacijų įtaka ir kokiais tikslais.
Labiausiai pribloškė ir pralinksmino autoriaus baigiamasis žodis, kuriame jis apibendrina viską ir pareiškia nuomonę apie viską, kas sužinota. Pateiksiu citatą, kuri labai gražiai ir aiškiai išreiškia nuomonę apie visą tai:
"Peržvelgus ir įvertinus šaltinius, požiūrius, įrodymus ir nuomones apie slaptąsias organizacijas, man pasidingojo, kad jau kuris laikas egzistuoja nesąmonių rinka ir kvailybių verslas."

/Fatimaallaa, 2011 sausis/