O'Faolain, Nuala

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Kur aš jus mačiau?

Labai keista knyga... beveik 200 psl. ir dar nežinau, ką pasakyti. Pokarinė Airija iki pat dabar. Feminizmo užuomazgos, moters išsilaisvinimas. Ir airiškasis "džihadas", kitaip to nepavadinčiau. Intelektualūs, su daug pavardžių ir paaiškinimų puslapio apačioje, prisiminimai. Vietomis labai kabina, kitur lyg ir painu, ir nuobodu, nes daugiau nei pusės minimų žmonių nežinau.

[...]

Rašytojos, žurnalistės, feministės memuarai bei publicistikos rinktinė. Kadangi šiuo metu visi labai baisisi moterų padėtimi arabų šalyse, siūlyčiau pažvelgti arčiau. Į mūsų antrąją tėvynę Airiją. Paini, sudėtinga, visai nenuosekli, bet traukianti knygą. Nuo pokario iki šių dienų, intelektuali moteris ir visiškas nesiskaitymas su ja. Žinjau, kad Airija gūdi šalis, bet netikėjau, kad tokia... Seksualinis priekabiavimas, moteris laikoma tik "gimdymo mašina", skurdas ir jokios balso teisės. Nes moteris, pagimdžiusi vaiką, neturi jokio pasirinkimo. Nėra arba šeima arba karjera, už tave jau seniai nuspręsta. Jokios seksualinės laisvės, ir tuo pačiu prievarta, po kurios esminis dalykas yra nepastoti. Jei pastojai, tavo gyvenimas, kaip asmenybės ar moters, baigtas.
Tėvams naudojant prievartą prieš vaikus jokios socialinės tarnybos nieko nedaro, nes tiesiog... per didelis gimstamumas. Vaikai mokykloje ir namie auklėjami visiškai paklusti, smurtu. Perdėtas religingumas kaip visuomenės pagrindas. Visiškas alkoholizmas, tikintis paskandinti save....
Knyga sukėlė labai daug minčių ir ją skaityti buvo tikrai sunku. Dažname puslapyje paaiškinimai užima daugiau vietos nei pats tekstas. Daugybė pavardžių, apie visas net fiziškai sunku pagooglinti.
Tikintiems smurto scenų, lengvo šoko ar nuoseklaus pasakojimo, nerekomenduoju. Nes viskas pateikiama kitaip. Rekomenduoju mūsų feministei Klopedijai. Nes tiesiog jau reikėtų paskaityti.
9 iš 10, nors skaityti buvo tikrai painu.

/Forget, 2011 sausis, vasaris/