Bradley, Alan

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Saldumas pyrago dugne

 

Patiko, bet ne iki galo. Gerai parašyta, įdomios detalės, intriga yra. Pati pagrindinė herojė - detektyvė Flavija (jai — 11 metų), labai šustra mergička. Buvo įdomu skaityti apie jos aistrą chemijai. Tik man labiau patinka pusamžiai detektyvai (vyrai), tokie a la Simenono Megrė ar Rankino Rebusas, kurie, kai jiems nesiseka, užsirūko, ar eina taurelės išlenkti, galų gale, turi asmeninį gyvenimą. O koks ten asmeninis gyvenimas, kai tau 11 metų. Na, kvailos seserys, gerai, bet tik tiek. Galų gale, man patinka, kai nusikaltimus išaiškina policininkai. Įkyrios Miss Marpl pakęsti negalėjau. O kai nusikaltimą išaiškina vaikas, tai ir visa knyga tampa kažkokia...vaikiška.
/marakeš, 2010 spalis/

 

Knyga ne man, tikiuosi - greitu laiku mano dukrai. Perdėm šauni mergaitė tikriausiai įkvėps ir žavės.
/martux, 2010 lapkritis/

 

Tai pirmoji detektyvinės trilogijos dalis, pasakojanti apie vunderkindę mergaitę, kuri ne tik protinga, bet ir be galo šmaikšti, smalsi ir labai lakios vaizduotės.
Vienuolikmetė Flavija de Liuka dievina chemiją, bet ją labiausiai žavi nuodai. Viena dieną nutinka eilė keistų įvykių: negyvas paukštis ant durų slenksčio, pašto ženklas, pervėręs jo snapą, paskutinis nepažįstamojo atodūsis agurkų lysvėje. Ir mergaitės širdyje nubunda be galo smalsi ir visur kišanti nosį detektyvės siela. Ji pasiryžtą trūks plyš išsiaiškinti, kas tas miręs nepažįstamasis agurkų lysvėje ir kaip jis mirė. Taip ir prasideda jos nuotykiai, genialios idėjos, išvedžiojimai, logika ir begalinė vaizduotė.

Man knyga labai patiko. O šiaip ji tai priskiriama vaikų ir paauglių literatūrai.

[...]

Tikras klasikinis detektyvas. Kažkiek primena Agatos Kristi ar A.Konan-Doilio knygas.

/Fatimaallaa, 2010 lapkritis/


Dar viena keista knyga. Ir ne, ji man nepatiko. Gal turiu fobiją vaikams genijams... Neįtikino. Realiame gyvenime su vienuolikmečiais taip nesielgiama, jiems nepatikimos paslaptys ir jiems taip nesiseka, kaip šioje knygoje. Tiesiog taip nebūna. Negaliu rekomenduoti.
/SOFIJA5, 2011 kovas/