Neimantas, Romualdas

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Atsiliepimai apie knygas:

"Šampoljonas"

"Hejerdalas"
Šampoljonas

 

Labai patiko, įtraukianti pažintinė knyga apie genialų prancūzų mokslininką Žaną Fransua Šampoljoną, kuris dešifravo prieš pusantro tūkstančio metų užmirštus senovės Egipto hieroglifus, tapo naujos mokslo šakos (egiptologijos) pradininku. Labai rekomenduoju visoms paskaityti, ypač besidominčioms Egiptologija. Pasak legendos jo tėvui išpranašavo vienas druidų žinys, kad jis turės sūnų ir jam pavyks įminti mįslę, kurios kitiems nepavyko įminti tūkstančius metų. Dešifravęs hieroglifus Šampoljonas leidžiasi į ekspediciją po Egiptą, kur aplanko Luksora, Karnaką, Karalių slėnį, Kairą ir kitus miestus. Kelionės metu perskaito užrašus ant šventyklų, piramidžių, renka medžiagą savo būsimiems veikalams. Labai patiko, kad autorius pateikia daug medžiagos apie senovės Egipto civilizaciją, jų dievus, istoriją, atradimus, pastebėjimus Šampoljonui dar keliaujant ir jau po mirties. Šampoljonas buvo gerai pažįstamas su Stendaliu, Diuma, Balzaku, Hugo, kompozitoriumi Berliozu. Knygą rekomenduoju ir nemėgstančioms biografijų, ir paslapčių mėgėjoms, ir besidominčioms Rytais, Egiptu, kelionėmis. Žodžiu, plačiam skaitytojų ratui. Įtraukianti ir nepaleidžianti knyga, ir iliustruota nuotraukomis.
/Pajauta, 2010 liepa/


Noriu Pajautai padėkoti už šios knygos užrodymą. Patiko gražus aprašymas apie žmogų, turintį talentą ir paaukojusį visą savo gyvenimą svajonės įgyvendinimui. Įkvepianti knyga ieškoti savo gyvenimo aistros.

/daite, 2010 rugpjūtis/

 

Aš šitą knygą perskaičiau per naktį. Kai pasiėmiau prieš miegą paskaitinėti, tai 7 ryto užverčiau. Labai, labai patiko. Ką domina ši sritis ir ne tik, labai rekomenduoju perskaityt.

/Dorifore, 2010 rugpjūtis/
Hejerdalas

 

Perskaičiau dar vieną istorijos mokslų daktaro, kultūros istoriko, orientalisto Romualdo Neimanto knygą, “Hejerdalas”. Anksčiau buvau rašiusi apie labai patikusią knygą “Žanas Fransua Šampoljonas”, tai ši vėlgi to paties autoriaus labai patikusi, įtraukianti, įdomi pažintinė knyga apie norvegų keliautoją, antropologą Tūrą Hejerdalą, kuris visame pasaulyje žinomas savo nepaprastomis, rizikingomis, nuotykių kupinomis kelionėmis balzos medžio plaustu”Kon tiki”, iš papiruso ir nendrių nupintais laivais”Ra”, ”Tigris”, sensacingais atradimais Polinezijoje, Pietų Amerikoje, Maldyvuose, Arabijoje, Kanaruose ir kitur.
Knygoje autorius labai įdomiai aprašo Hejerdalo tyrinėjimus, keliamas hipotezes. tokias kaip “polineziečių protėviai kilę ne iš Pietryčių Azijos, o iš Pietų Amerikos“, tyrinėjimus, kas Maldyvuose, koralų saloje, pastatė Saulės šventyklą, kuriai penki tūkstančiai metų, iš kur atsirado ir pradingo paukštžmogių civilizacija, t. p. keliones laivu “Tigris” pas arabus, gyvenančius ant vandens, pas senovės šumerus Mesopotamijoje, prie Indo upės, kur gimė dievas Šyva, kur amžinos jaunystės eliksyro ieškojo senovės Egipto faraonė Hatšepsutė. Knygoje gausu jo radinių nuotraukų iš jo kelionių. Labai smagu, kai skaitai ir šalia dar ir vaizdinė medžiaga.
Tikrai puiki knyga apie jo kartais net kvapą gniaužiančias keliones - ekspedicijas kurių metu buvo patirta ir audrų, ir gaisro. Reikia būti labai drąsiam, kad mesti iššūkį, kad dar šumerų, ikiinkiniais laikais balzos medžio plaustais, papiruso valtimis, nendrių laivais žmonės plaukiojo Atlanto, Ramiuoju vandenynais. Tikrai prieš ryžtantis tokioms kelionėms dažnas turbūt “pirštu į smilkinį” pasukiotų. Na tokiam žmogui kaip Hejerdalas “pirštu į smilkinį” niekas nesukiojo, bet daugelis jam sakė: nesąmonė, neįmanoma, bet jis įrodė savo tiesą. Žinoma, daug dirbo prie tokios “technikos “ statybos”. Taip pat patiko, kai jis Kanarų salose tyrinėja mįslingą šių salų aborigenų guančų praeitį, ieško atsakymo, kas pastatė laiptuotas piramides Kanarų archipelage (Guimare, Tenerifėje). Įdomu buvo skaityti apie Peru tyrinėjimus, kasinėjimus prie Titikakos ežero, kur surado svarbių įrodymų, patvirtinančių ikiinkinių tautų ryšius su Polinezija, kasinėjimus Velykų saloje, Markizo salose. Žodžiu, šioje knygoje apstu kultūrinių mįslių, hipotezių, atradimų, radinių, kelionių įspūdžių. Taigi Hejerdalas savo tyrinėjimais įrodė, kad “nuo senų senovės vandenynai ne skiria, o jungia žmones.”
Rekomenduoju toms, kurios domisi pasaulio tautų gyvenimu, kelionėmis, neįspėtomis kultūros mįslėmis.

/Pajauta, 2010 rugpjūtis/