Sebold, Alice

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Numylėtieji kaulai


Keista, įtraukianti, vietomis šokiruojanti. Rekomenduoju.

/SOFIJA5, 2010 liepa/


Knyga patiko. Patiko pasirinktas būdas papasakoti gana paprastą gyvenimišką istoriją. Pats pasakojamas koncentruojamas ne ties žmogžudystės atskleidimu, o ties tuo, kaip šeima priima ir išgyvena netektį, kaip jie taikosi su tuo, kad nei kūnas, nei žmogžudys nerastas. Bet vis tik labiausiai trūko žmogžudžio nors kokios motyvacijos dėl jo elgesio, taip pat trūko aukos išgyvenimų ir jausmų dėl jos taip anksti nutraukto gyvenimo (jei jau pati auka yra pagrindinis pasakotojas).
Tiesa, skaičiau ne Obuolio vertimą, o kiek senesnį.

/Fatimaallaa, 2010 spalis/


Labai gerai skaitėsi. Net nežinau, kokiam stiliui reiktų priskirti šią knygą: lyg ir detektyvas, tik kad viskas paaiškėja jau pirmame skyriuje; lyg ir drama, tragedija. Tai istorija apie mergaitę, kurią nužudo kaimynas, ji stebi savo šeimą, draugus iš rojaus. Pasakojama, kaip po šio įvykio keičiasi jos artimųjų gyvenimai, kaip jie išgyvena šį įvykį. Man patiko, negalėjau paleisti iš rankų. Tik pabaiga gale kiek per daug užtęsta. Man būtų labai patikę, jei nebūtų buvę beveik trečdalio knygos.

/Gemma, 2010 gruodis/


Skaičiau seno leidimo, seno vertimo. Šviesi knyga apie baisus dalykus. Apie tai kaip mes nenorime paleisti mirusiųjų ir kaip mirusieji nenori palikti mūsų. Apie šeimos susitaikymo su netektimi kelią. Keturiolikmetė mergaitė nužudoma kaimyno ir stebi gyvenimą iš savo rojaus. Labai patiko rojaus samprata. Rojus yra toks kokį tu įsivaizduoji, kartais kertasi su kitų žmonių rojumi, jei jie to nori. Mergaitė blaškosi, nes jos kūnas nerandamas ilgus metus, ji mato, kaip jos šeima iš skausmo dūžta į šipulius, kaip negali susitaikyti su tokia jos baigtimi. Jei tikitės trilerio, jo ten nebus. Žudikas aiškus nuo pirmo puslapio, kur guli kūnas, taip pat aišku nuo pat pradžių. Knygos esmė yra, tai ką žmonės jaučia gyvendamai nežinioje. Ką jaučia mergaitė nelaiku išėjusi, būdama šalia savo šeimos. Mirusieji išeina tada, kai patys to nori. Tada, kai pagaliau susitaiko kas įvyko žemėje.
Keista, kad buvo skaičiusių ir įžvelgusių tik baisumą ir žiaurumą šioje knygoje. Nes knyga tikrai ne apie tai. Tik įvardinta kaip tai atsitiko.
Vertinčiau 9 iš 10, sukėlė daug pamąstymų.

/Forget, 2011 vasaris/