Jarvis, Cheryl

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Vėrinys


Dabar skaitau "Vėrinį" - ir negaliu nepacituoti:
„Ar kuris nors iš mūsų įstengtų tiksliai nurodyti akimirką, kai praradome savo jaunąją savastį, netekome gebėjimo džiaugtis paprastais dalykais, liovėmės mėgavęsi gyvenimu? Daugelį metų, net dešimtmečių mes dirbome, auginome vaikus, sodinome begonijas. Ir štai vieną rytą pabundame, o mūsų jau laukia chemoterapija, mirusiųjų pagerbimas, apsilankymai senelių namuose bei suvokimas, kad begalę metų nė karto neturėjome tikrų atostogų. Ir viskas, kas mums belieka - paklausti: Kada gyvenimas tapo toks sunkus?“
Knygoje rašoma apie vyresnio amžiaus moteris, kurios susibūrė į grupę ir nusipirko prabangų vėrinį. Ir... vėrinys keičia jų gyvenimus. O aš nors ir nesu tokio amžiaus, kaip aprašomos moterys, jaučiuosi panašiai ir jas puikiai suprantu.

[...]

Viena tų knygų, kurių aprašymas suklaidino: tikėjausi gražios "pasakos" apie vėrinį, o gavau autentišką istoriją, labai tikrovišką ir įtaigią. Nuvylė tik pirmieji puslapiai, kai supratau, kad knyga parašyta visai ne taip, kaip aš įsivaizdavau. Toliau skaitant pasakojimas įtraukė, sujaudino. Vietomis ašarojau, vietomis piktinausi, vietomis juokiausi... Vienos iš aprašytų moterų buvo suprantamesnės man, kitų požiūrį sunkiai suvokiau ir priėmiau. Kaip bebūtų, knyga man patiko, privertė susimąstyti. Rekomenduoju.

/SOFIJA5, 2010 gegužė/


Knyga man pasirodė perdėm amerikoniška - pagyvenusių moteriškių kompanija nusprendžia įsigyti vieną vėrinį visoms ir juo dalintis, susitikinėja, daro susirinkimus, išrinko tam vėriniui net vardą – žodžiu, man pasirodė nesąmonė ir laiko gaišimas, tad užverčiau neperskaičius iki galo.

/luiziana, 2011 sausis/