Lindley, Maureen

Attention: open in a new window. PDFPrintE-mail

Rytų brangenybės užrašai

 

Pati ta knyga laikui prastumti. Lengvas stilius, nuoseklus siužetas, žadantis daug įspūdžių, ir rytietiškos erotikos tvanas. Panaši į "Gėlių kraują", lengvai suryjama.

[...]

Pusę jau perskaičiau - nieko gero. Feministiški nimfomanės kliedesiai. Ir aš užkibau už anotacijos, tikėdamasi kažkokių kultūrinių-socialinių "intarpų", dėl kurių buvo įdomus "Gėlių kraujas", "Moterų kupe". Deja, net "Tik su dukra" šiuo požiūriu įdomesnė knyga. Dabar įdomu tik tai, kaip visą tą siužetą išsuks. O šiaip tai MMM pagal Darių Pocevičių, arba, kaip kartą Tūtelė sakė, knyga, kuri galėjo būti ir neparašyta.

/klopedija, 2010 gegužė/


Knygos aprašymas suintrigavo, bet teko nusivilti, nes pati knyga lėkšta. Stilius baisus. Rašoma apie išskirtinę moterį, bet negaliu nepalyginti šitos knygos su knyga apie Ninon (Gabriella Magrini "Madam de Lenklo aistros"). Abi knygos pasakoja apie nepaprastas, iš savo laikmečio išsiskiriančias moteris. Bet su Ninon puikiai praleidau pusdienį ir labai džiaugiuosi, kad ši knyga pateko į mano rankas, o Rytų brangenybę norisi kuo greičiau pamiršti... daug visokio sekso ir teiginių, kad ji eina savo keliu. Ir Rytų aplinka. Viskas. Tiesa, dar pabaiga - aš jos nesupratau. Autoriams turėtų būti draudžiama rašyti knygas su tokiomis neaiškiomis pabaigomis. Nusivylusi.

/SOFIJA5, 2010 lapkritis/


„Rytų brangenybės užrašai“ ir manęs visiškai nesužavėjo, bet pabaiga buvo tai, kas pateisino šitą knygą: Rytų Brangenybė pati pasirinko gyvenimo kelią, siekė tikslo, žinodama ir suvokdama visas grėsmes, neverkšleno dėl ištikusios lemties, nepriekaištavo ir nieko nekaltino. Ji buvo savo likimo kalvis.

/klopedija, 2010 lapkritis/